Новини та діяльність 2006-2012

2012

Грудень 2012. У Києві через оптичне з'єднання на швидкості 10 Гбіт/с до мережі УРАН підключено Центр суперкомп'ютерних обчислень НТУУ "Київський політехнічний інститут" та Київський національний університет ім. Шевченка.

Листопад 2012. У Києві через оптичне з’єднання до мережі УРАН підключені 2 гуртожитки Київського національного університету технології і дизайну.

Жовтень 2012. В Одесі через оптичне з’єднання до мережі УРАН підключені 2 навчальних корпуси Одеського державного аграрного університету.

Жовтень 2012. Центральний вузол мережі УРАН перенесено з будинку Держінформнауки (Київ, бульв. Шевченка, 16) до НТУУ "Київський політехнічний інститут" (вул. Політехнічна, 33). Введено в дію дублюючий маршрутизатор 10 Гбіт/с.

Вересень 2012. До проекту UniverFi долучено Донецький державний університет управління.

12 вересня 2012. Впроваджена маршрутизація IPv6. IPv6-з'єднання встановлено зі світовим сегментом, GÉANT, UA-IX.

Червень 2012. До проекту UniverFi долучено Київський національний лінгвістичний університет та Київський національний торговельно-економічний університет.

Квітень 2012. У Києві через оптичне з’єднання до мережі УРАН підключено учбовий корпус Київського національного університету технології і дизайну.

18 квітня 2012. Відбулися загальні збори Асоціації УРАН. Див. архів.

Лютий 2012. В Донецьку через оптичне з’єднання до мережі УРАН підключені 2 навчальних корпуси Донецького національного технічного університету.

Січень 2012. Канал Київ-Полтава модернізовано до 1 Гбіт/с.

2011

Грудень 2011. Підключені гуртожитки Полтавського Національного педагогічного університету ім. Короленка.

Листопад 2011. В Національному педагогічному університеті ім. Драгоманова (Київ) започатковано проект UniverFi - надання безкоштовного доступу до Інтернет за технологією WiFi у навчальних корпусах.

Жовтень 2011. Реалізовано сервіс віртуального хостингу (VPS) на базі програмного забезпечення Xen. Див. розділ Додаткові послуги.

Вересень 2011. У Києві через оптичне з’єднання до мережі УРАН підключені Київський національний лінгвістичний університет та Київський національний торговельно-економічний університет.

Квітень 2011. В мережі УРАН впроваджено сервіс відеоконференцій на базі програмного забезпечення Tixeo, що дозволяє проводити сеанси за участю до 30 абонентів.

Квітень 2011. В Києві через оптичне з’єднання до мережі УРАН підключено Національний університет харчових технологій.

19 квітня 2011. Відбулися загальні збори Асоціації УРАН. Див. архів.

Квітень 2011. В Одесі через оптичне з’єднання до мережі УРАН підключено Одеську державну музикальну академію ім. А.В. Нежданової.

Квітень 2011. Канал Київ - Кам’янець-Подільський модернізовано до 100 Мбіт/с.

Березень 2011. В Києві через оптичне з’єднання до мережі УРАН підключені Міжнародний науково-технічнин університет ім. Ю.Бугая та комплекс гуртожитків Національного педагогічного університету ім. Драгоманова.

Січень 2011. У Херсоні через оптичне з’єднання до мережі УРАН підключені Херсонський державний морський інститут, Херсонський національний технічний університет, Херсонський державний аграрний університет, Академія інтелектуальних технологій, Херсонська філія Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова, Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гончара.

2010

Грудень 2010. Швидкість каналу УРАН-GÉANT через волоконно-оптичний лінію зв'язку мережі УРАН Львів - Рава-Руська -Гребенне (Польща) збільшено з 1 до 10 Гбіт/с.

Грудень 2010. Введено в експлуатацію канал Київ-Миколаїв 100 Мбіт/с і через оптичне з’єднання до мережі УРАН підключені НДІ «Миколаївська астрономічна обсерваторія», Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Національний університет кораблебудування ім. адмірала Макарова.

Листопад 2010. Обладнання на магістральних каналах Київ-Хмельницький та Київ-Дніпропетровськ модернізовано зі 100 Мбіт/с до 1 Гбіт/с.

10 листопада 2010. На центральному вузлі мережі УРАН в Києві введено в експлуатацію головний маршрутизатор Juniper MX-80 продуктивністю 40 Гбіт/с.

Жовтень 2010. Введено в експлуатацію канал Київ - Кам’янець-Подільський 30 Мбіт/с і через оптичне з’єднання до мережі УРАН підключені Кам’янець-Подільський національний університет ім. І. Огієнка, Подільський державний аграрно-технічний університет, Управління освіти Кам’янець-Подільської міської ради.

Вересень 2010. Введено в експлуатацію канал Київ-Луцьк 100 Мбіт/с і через оптичне з’єднання до мережі УРАН підключено Волинський національний технічний університет.

Липень 2010. У Києві через оптичне з’єднання до мережі УРАН підключені Інститут металофізики ім. Курдюмова НАНУ, Інститут магнетизму НАНУ та МОНУ, Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського НАНУ, Інститут геохімії навколишнього середовища НАНУ, Інститут геофізики ім. С.І.Субботіна НАНУ.

Червень 2010. В Одесі через оптичне з’єднання до мережі УРАН підключено Одеський державний аграрний університет.

Травень 2010. В Донецьку через оптичне з’єднання до мережі УРАН підключені 4 навчальних корпуси та студентський гуртожиток Донецького державного університету управління, а також Донецький державний медичний університет ім. Горького.

Квітень 2010. У Харкові через оптичне з’єднання до мережі УРАН підключені Харківський державний університет харчування та торгівлі (начальний корпус та студентський гуртожиток) та Харківський державний інститут фізичної культури.

20 квітня 2010. Відбулися загальні збори Асоціації УРАН. Див. архів.

Березень 2010. У Києві через оптичне з’єднання до мережі УРАН підключено студентський гуртожиток Національного транспортного університету.

Лютий 2010. З’єднання з UA-IX модернізовано з 1 до 10 Гбіт/с. Організовано 10Г кільце по Києву UA-IX – МОН – КПІ – НАУ.

2009

1 листопада 2009. Введено в експлуатацію канал Київ-Херсон 1 Гбіт/с і до мережі УРАН через оптичне з"єднання підключено Херсонський національний технічний університет.

1 жовтня 2009. Введено в експлуатацію канал Київ-Житомир 100 Мбіт/с і до мережі УРАН через оптичне з"єднання підключено Житомирський військовий інститут Національного авіаційного університету.

1 вересня 2009. Канали Київ-Одеса та Київ-Харків модернізовано до 1 Гбіт/с.

Липень 2009. У Севастополі через оптичне з’єднання до мережі УРАН підключено Севастопольську центральну міську бібліотеку ім. Льва Толстого.

Липень 2009. У Києві через оптичне з’єднання до мережі УРАН підключено Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва ім. Бойчука, Інститут інформаційних технологій та засобів навчання Академії педагогічних наук України, Міжнародний університет розвитку людини "Україна", навчальний корпус Національної академії державного управління при Президентові України, навчальний корпус Київського національного економічного університету.

Червень 2009. У Харкові через оптичне з’єднання до мережі УРАН підключені Український державний науково-дослідний вуглехімічний інститут, навчальний корпус Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут", Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського, Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усікова, Державний науковий центр лікарських засобів.

1 травня 2009. Введено в експлуатацію канал Київ-Львів 1 Гбіт/с, орендований у ДП "Уарнет". Швидкість каналу УРАН-GÉANT збільшено до 1 Гбіт/с. Виведено з експлуатації канал Київ-Варшава ТОВ "АО КОМ".

Квітень 2009. У Києві через оптичне з’єднання до мережі УРАН підключено коледж Національного авіаційного університету.

Квітень 2009. У Севастополі введено в експлуатацію волоконно-оптичний сегмент мережі УРАН, що сполучає міський вузол ЗАТ "Датагруп" та нститут біології південних морів НАН України. Введено в експлуатацію канал Київ-Сімферополь 100 Мбіт/с, орендований у ЗАТ "Датагруп". Виведено з експлуатації радіоканал Сімферополь-Севастополь.

7 квітня 2009. Відбулися загальні збори Асоціації УРАН. Див. архів.

23-26 лютого 2009. Аудіт мережі УРАН з боку наукового департаменту НАТО.

2008

Грудень 2008. Введено в експлуатацію волоконно-оптичний сегмент мережі УРАН Львів - Рава-Руська -Гребенне (Польща), що фізично з’єднав мережу УРАН з польскою науково-освітньою мережею PIONIER. На волокнах організовано канал передачі даних 1 Гбіт/с.

Листопад 2008. Введено в експлуатацію волоконно-оптичний сегмент мережі УРАН, що сполучає вузол мережі УРАН у Львові на майданчику Національного університету "Львівська політехніка" з волоконно-оптичним кабелем Львів-Гребенне (Польща).

Жовтень 2008. У Києві через оптичне з’єднання до мережі УРАН підключено Державну науково-технічну бібліотеку, Головне управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації, Головне управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, Інститут фізіології ім. О.О. Богомольца НАН України, учбовий корпус Київського національного університету технології і дизайну, Інститут прикладного системного аналізу МОН України та НАН України, Військовий інститут телекомунікації і зв’язку НТУУ КПІ, учбовий корпус Національного транспортного університету, Київський палац дітей та юнацтва.

Вересень 2008. У Одесі через оптичне з’єднання до мережі УРАН підключено навчальний корпус Одеського національного університету ім. Мечникова.

15 вересня 2008. Організовано доступ до електронних наукових журналів. Сервіс запроваджено завдяки підтримці 15 університетів, членів Асоціації УРАН:

  1. Національний авіаційний університет, Київ
  2. Національний транспортний університет, Київ
  3. Національний університет «Львівська політехніка»
  4. Одеський національний політехнічний університет
  5. Харківський національний університет радіоелектроніки
  6. Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»
  7. Полтавський національний технічний університет імені Ю. Кондратюка
  8. Донецький національний технічний університет
  9. Південноукраїнський державний педагогічний університет ім.К. Д. Ушинського, Одеса
  10. Донецький національний університет
  11. Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»
  12. Київський національний університет технології та дизайну
  13. Запорізький національний університет
  14. Київський національний університет будівництва і архітектури
  15. Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

1 січня 2008. Введено в експлуатацію канали Київ-Львів та Київ-Хмельницький 100 Мбіт/с, орендовані у ЗАТ "Датагруп". Виведено з експлуатації канал Київ-Львів ВАТ "Укртелеком".

2007

Листопад 2007. В Хмельницькому введено в експлуатацію волоконно-оптичні сегменти мережі УРАН між Хмельницьким гуманітарним інститутом, Хмельницьким університетом управління та права, управлінням освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницьким національним університетом та міжміським вузлом ЗАТ "Датагруп".

1 листопада 2007. Мережу УРАН підключено до пан-Європейської науково-освітньої мережі GÉANT. Підключення здійснено до маршрутизатора GÉANT у Познані. Канал Київ-Варшава 155 Мбіт/с орендовано у ТОВ "АО КОМ", подальший транспорт трафіку до Познані здійснюється партнером мережі УРАН - Польською науково-освітньою мережею PIONIER.

Жовтень 2007. У Львові введено в експлуатацію волоконно-оптичні сегменти мережі УРАН між Національним університетом "Львівська політехніка", міжміським вузлом ЗАТ "Датагруп" та Львівським державним університетом внутрішніх справ МВС України.

Жовтень 2007. У Києві через оптичне з’єднання до мережі УРАН підключено Київський національний університет будівництва і архітектури (3 точки підключення), Київський національний університет технології і дизайну (5 точок підключення), Інститут вищої освіти АПН України, Національний транспортний універистет.

Серпень 2007. У Києві введено в експлуатацію волоконно-оптичні сегменти мережі УРАН до учбового корпусу Національного педагогічного університету ім. Драгоманова та Київського національного університету будівництва і архітектури.

Серпень 2007. У Києві введено в експлуатацію волоконно-оптичний сегмент від центрального вузла мережі УРАН до точки обміну Інтернет-трафіком UA-IX.

1 липня 2007. Введено в експлуатацію канал Київ-Донецьк 100 Мбіт/с, орендований у ЗАТ "Датагруп".

Червень 2007. У Донецьку введено в експлуатацію волоконно-оптичні сегменти мережі УРАН між Донецькою державною музичною академією ім. С. Прокоф’єва, Донецьким національним університетом, Донецьким національним технічним університетом (3 точки підключення), Донецьким державним університетом економіки і торгівлі ім. Туган-Барановського, Донецьким державним університетом управління, Інститутом прикладної математики і механіки НАН України, Іститутом промислової економіки НАН України, Донецьким фізико-технічним інститутом ім. О.Галкіна НАН України, Інститутом фізики гірничих процесів НАН України, Інстиутом фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л. Литвиненка НАН України та міжміським вузлом ЗАТ "Датагруп".

Травень 2007. У Харкові через оптичне з’єднання до мережі УРАН підключено навчальні корпуси Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" (3 точки підключення), Національний фармацевтичний університет, Харківський національний автодорожний університет, Харківський національний педагогічний університет ім. Сковороди, Харківський державний технічний університет сільського господарства, Харківську державну академію дизайну і мистецтв, Інститут медичної радіології ім. С.П.Григор’єва, Міжгалузевий інститут післядипломної освіти при НТУ "ХПІ", Харківський гуманітарний університет "Народна Українська Академія", Інститут експериментальної і клінічної медицини, Харківську державну академію культури, Українську інженерно-педагогічну академію.

12 квітня 2007. Відбулися загальні збори Асоціації УРАН. Див. архів.

1 квітня 2007. Введено в експлуатацію радіоканал 10 Мбіт/с Сімферополь-Севастополь. Канал Дніпропетровськ-Севастополь ВАТ "Укртелеком" виведено з експлуатації.

1 січня 2007. Асоціація УРАН розпочала господарську діяльність як юридична особа.

1 січня 2007. Введено в експлуатацію канали 100 Мбіт/с Київ-Дніпропетровськ, Київ-Полтава, Київ-Сімферополь, Київ-Запоріжжя, Київ-Вінниця, орендовані у ЗАТ "Датагруп". Виведено з експлуатації канали Київ-Дніпропетровськ, Дніпропетровськ-Запоріжжя, Київ-Сімферополь, Київ-Вінниця ВАТ "Укртелеком".

2006

Листопад 2006. У Запоріжжі введено в експлуатацію волоконно-оптичні сегменти мережі УРАН між Запорізькою державною інженерною академією, міжміським вузлом ЗАТ "Датагруп", Запорізьким державним медичним університетом (4 точки підключення), Запорізьким національним університетом, Запорізьким національним технічним університетом.

Листопад 2006. У Сімферополі введено в експлуатацію волоконно-оптичні сегменти мережі УРАН між Кримським інженерно-педагогічним університетом, Міністерством освіти і науки АР Крим, міжміським вузлом ЗАТ "Датагруп" і Таврійським національним університетом (6 точок підключення).

Листопад 2006. У Полтаві введено в експлуатацію волоконно-оптичні сегменти мережі УРАН між Полтавським військовим інститутом зв’язку, Полтавським університетом споживчої кооперації України, Полтавською Державною сільськогосподарською академією, міжміським вузлом ЗАТ "Датагруп", Полтавським національним технічним університетом ім. Ю. Кондратюка (2 точки підключення), Полтавським державним педагогічним університетом, Полтавським інститутом бізнесу, Українською медичною стоматологічною академією та Полтавським факультетом Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого.

Листопад 2006. У Дніпропетровську введено в експлуатацію волоконно-оптичні сегменти мережі УРАН між Дніпропетровською національною медичною академію (4 точки підключення), Національним гірничим університетом (6 точок підключення), Придніпровською державною академією будівництва і архітектури (ПДАБА), Інститутом безперервної фахової освіти ПДАБА, Дніпропетровським регіональним інститутом державного управління та міжміським вузлом ЗАТ "Датагруп".

1 листопада 2006. Введено в експлуатацію канал Київ-Харків 100 Мбіт/с, орендований у ЗАТ "Датагруп". Канал ВАТ "Укртелеком" виведено з експлуатації.

Жовтень 2006. У Харкові через оптичне з’єднання до мережі УРАН Харківський національний університет радіоелектроніки та Харківський національний економічний університет.

Жовтень 2006. У Севастополі через оптичне з’єднання до мережі УРАН підключено лабораторний корпус Морського гідрофізичного інституту НАН України, Севастопольський будівельний технікум, Севастопольський національний технічний університет (учбові корпуси, гуртожитки та бібліотека), Севастопольський міський гуманітарний університет.

1 липня 2006. Введено в експлуатацію канал Київ-Одеса 100 Мбіт/с, орендований у ЗАТ "Датагруп". Канал ВАТ "Укртелеком" виведено з експлуатації.

Червень 2006. В Одесі введено в експлуатацію волоконно-оптичні сегменти мережі УРАН від Одеського національного політехнічного університету до учбового корпусу Одеського національного університету ім. І. Мечникова, Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України та Одеської національної юридичної академії.

Червень 2006. В Одесі введено в експлуатацію волоконно-оптичні сегменти мережі УРАН від Одеського національного університету ім. І. Мечникова до Одеської національної морської академії, Одеського національного морського університету, Південноукраїнського державного педагогічного університету, Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова та міжміського вузла ЗАТ "Датагруп".

Травень 2006. У Севастополі введено в експлуатацію волоконно-оптичний сегмент мережі УРАН до Морського гідрофізичного інституту НАН України.

Травень 2006. У Харкові введено в експлуатацію волоконно-оптичні сегменти мережі УРАН до міжміського вузла ЗАТ "Датагруп" та Харківського національного університету ім. Каразіна.

6 квітня 2006. Відбулися Установчі збори Асоціації УРАН. Див. архів. Погоджено текст Уcтановчого договору про створення та діяльність Асоціації користувачів Української науково-освітньої телекомунікаційної мережі "УРАН". Розпочато продцедуру перереєстрації Асоціації УРАН як юридичної особи.